İphone 7 Almak Mantıklı Mı ?

1
783

Evet bugün iphone 7 almak mantıklı mı ? konusunu hakkında bir şeyler yazmak istedim. Yaklaşık 1 yıldır iphone 5s gold kullandım fakat hiçbir eksikliğini görmedim tek sorunu şarjı biraz az gidiyordu çünkü sosyal medyalardan çok fazla bildirim geldiği için eğer hücresel veri 4g’yi kapatmaz isem şarjım en fazla 4 ila 5 saat gitmekteydi. 1 yıl sonra iphone 5s gold telefonum şarja bağlı iken bir anda kapandı ve hiç bir şekilde açılmadı. Bende işimi görecek akıllı bir telefon almak için mağazalara bakarken ne alacağıma karar veremedim çünki 1 yıldır iphone 5s gold telefonum her türlü işimi güzel bir şekilde hallettiği için neredeyse yıllardır telefon özellikleri veya yeni çıkan telefonlara pek bakmamıştım.  Mağazaları gezerken uygun telefon bulamadığımdan dolayı bir vodafone bayisine girdim ve tarifeme ek olarak telefon alabileceğimi söylediler. Cebimde iphone 7 alabilecek nakit para varken aynı hesaba geleceğinden dolayı tarifeme ek olarak telefonu aldım. Normalde vodafone red paketim var ve aylık 70 TL paket ücretim bulunmaktaydı çünkü 8gb internet anca yetiyordu. Neyse bayi bu arada eski iphone cihazımı verirsem 800 tl civarı bir indirimin olacağını söyledi çünkü vodafone üzerinde eski telefonunu getirene indirim kampanyası yapıyormuş. Fakat telefonum açılmıyordu ve tamire verdiğimde 2 servis telefonumu tamir edemedi belkide daha fazla bozdular bilemiyorum.

Bayide konuştuk telefona baktım inceledim istediğim gibiydi ve telefonu bana teslim ettiler. İphone 7 mat siyah telefon istediğim şekilde harika görünüyordu hafif ince ve rengi harikaydı. Neyse telefonu kurdum sosyal medya ve gerekli iş programlarımı kurdum her şey gayet güzeldi. Ama ne göreyim iphone 5s gold telefonumdan bir fark yoktu çünkü kullandığım uygulamalar aynı yaptığım her şey aynıydı bana iphone 7’nin sunmuş olduğu hiçbir özellik yoktu. Düşündüğümde eğer iphone 5s gold telefonum bozulmamış olsaydı hiçbir şekilde o kadar para vererek iphone 7 telefon almama gerek yokmuş. Benim iphone 7 almam tamamen telefonumun bozulması ve yeni bir telefon ihtiyacım olmasıydı çünkü ben aldığım telefon artık kullanılamaz hale gelene kadar kullanırım tamamen kullanılmayacak duruma geldiğinde yeni telefon alırım. İphone 7 alma nedenimde telefon almışken en son model bir telefon alayım ve en azından kullanılmaz hale gelene kadar çokta geride kalma yayımdı.

Kısa ve özetle söylemek gerekirse tek güzelliği ince hafif ve şarjı fazla gidiyor başka bir özelliği yok zaten olsa bile kullandığınız programlar sosyal medya uygulamaları ve oyunlar. Sırf bunları kullanmak için bu kadar para verip iphone 7 almaya gerek yok. İstediği kadar özelliği olsa bile bir yerden sonra zaten sosyal medya ve fotoğraf dışında kullanılmıyor bence teknolojiyi en son sürümden değilde bir sürüm geriden takip etmek daha iyidir.

Yazıyı sonuna kadar okuduysanız ve çok paranız yok ise bence elinizdeki mevcut telefon size fazlası ile yetecektir 🙂

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here